19.APRILL - 31.MAI 2017

DELTA PLAZA 

TALLINN PÄRNU MNT 141, 10 KORRUS

AVATUD K-R 12 - 18. NÄITUS ON TASUTA

*Parkimine külalisparklas maja ees ja küljel ning külaliste parkimismajas

 

 

POP-UP NÄITUS.
JUHAN KUUS.

MUST JA VALGE LÕUNA-AAFRIKAS.

Must ja valge tähendas Lõuna-Aafrikas elanud ja töötanud Juhan Kuusile palju enam kui monokroomne filmirull, millele küll autor suure osa oma töödest pildistas. Musta ja valge kontrast oli igapäevane reaalsus apartheidirežiimiga riigis, mis raamistas inimeste elu pea kõiges. Valge vähemuse kehtestatud rassi- ja nahavärvipõhine segregatsioonipoliitika ning selle ebaõigluse vastu ülestõusjate ja politsei vahelise vastasseisu põhjustatud vägivald pakkus Juhanile ühelt poolt küll palju materjali, kuid põhjustas ka sügavaid traumasid. Antud näitus ei keskendu aga sugugi vaid must-valgele konfliktifotograafiale. Esil on ka Juhani tundlikum ja kunstilisem pool, kus autor avab end pigem vikerkaarerahva (tuntud apartheidežiimi vastase preestri Desmond Tutu antud nimetus lõuna-aafriklastele) keskel välitööd tegeva visuaalantropoloogina.

Eesti juurtega, Lõuna-Aafrikas sündinud ja töötanud silmapaistev ning rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud fotograaf Juhan Kuus (1953–2015) oli 45 aasta pikkuse karjääri vältel üks Lõuna-Aafrika mõjukamaid ja radikaalsemaid fotograafe, kelle fotod leidsid tee maailma juhtivatesse pressiväljaannetesse nagu The Times, The Independent, The New York Times, Paris Match, The Los Angeles Times, Der Spiegel ning rahvusvahelistele näitustele ja fotofestivalidele. Ainsa eesti päritolu fotograafina on teda lausa kahel korral pärjatud maailma pressifoto prestiižseima tunnustusega, World Press Photo auhinnaga aastatel 1978. ja 1992.

Juhan Kuusi Fond kolis oma pop-up galerii Delta Plaza büroohoone 10. korrusele, kus on mai lõpuni avatud rahvusvaheliselt tunnutustatud  fotograafi Juhan Kuusi fotonäitus "Must ja valge Lõuna-Aafrikas".
Tasuta näitusele on oodatud kõik kunstihuvilised.

 

Pop-up näitusega soovib fond tänada külalislahkuse eest E.L.L. Kinnisvara, kes on võimaldanud majutada fondi koos töödega perioodil, mil fond päris oma ruume veel otsib. Pop-up galerii teine eesmärk on tutvustada Juhan Kuusi Fondi ja loodava Dokumentaalfoto Keskuse tulevikuplaane ning kohtuda koostöö eesmärgil huvilistega, kellega koos arutada Eesti dokumentaalfoto tulevikku ja võimalusi. Samuti leida endale toetajaid ja metseene, kes aitaksid fondi tegevustele hoogu juurde anda. 

Näituse raames paneb Juhan Kuusi Fond esmakordselt müüki ka valiku Juhan Kuusi töödest. Kõik Juhan Kuusi loomingu müügiga seotud tulu läheb Juhan Kuusi Fondi tegevuste toetuseks.

Näitusekogemust rikastavad kuraatorituurid.

MTÜ Juhan Kuusi Fond / Juhan Kuus Foundation

NÄITUSE KORRALDAJAD:

JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS
JUHAN KUUS

NÄITUSE TOETAJAD: